گواهینامه ایزو 3635 توسط سازمان ISO یا سازمان بین المللی استاندارد سازی و فدراسیون جهانی استاندارد ملی (ارگان های عضو ایزو) تهیه و تدوین شده است. این استاندارد با کمک کمیته فنی ایزو طراحی شده و کشور های مختلفی آن را قبول کرده اند. کمیته فنی، متشکل از مجموعه نمایندگانی می باشد که حق شرکت در جلسه ها را دارند و سازمان های بین المللی دولتی و خصوصی که در زمینه ایزو فعالیت می کنند نیز حق شرکت دارند.

پیش نویس استاندارد گواهی ISO 3635 قبل از پذیرش، برای تصویر به تمامی اعضا ارسال می شود. استاندارد بین المللی ISO 3635 توسط کمیته فنی ایزو “سیستم اندازه گیری لباس” نامگذاری شده است. نسخه های متعددی از این استاندارد تدوین شده که با توجه به تغییرات به وجود آمده، گواهینامه ایزو 3635 نیز به روز رسانی شده است.

گواهینامه ایزو 3635لیست کشور های تایید کننده ایزو 3635

آخرین نسخه از گواهینامه ایزو 3635 توسط بسیاری از کشورها مورد قبول قرار گرفته است. کشور هایی که ISO 3635 را تایید کرده اند عبارتند از : استرالیا – مجارستان – رومانی – برزیل – هند – آفریقای جنوبی – بلغارستان – ایران – اسپانیا – کانادا – اسرائیل – سوئد – شیلی – ایتالیا – سوئیس – جمهوری چک اسلواکی – کره – ترکیه – دانمارک – مکزیک – ایالات متحده – فنلاند – هلند – فرانسه – نیوزلند – یوگسلاوی – آلمان – لهستان

البته برخی از کشور ها نیز به دلیل مشکلات فنی موجود در گواهینامه ISO 3635 این استاندارد را قبول ندارد. ژاپن و انگلستان دو کشوری هستند که این استاندارد را تایید نکرده اند.

استاندارد ایزو 3635 چیست ؟

مدرک ایزو 3635 برای تایین یک چارچوب کلی برای تولید کنندگان پوشاک طراحی شده است. در این استاندارد، اندازه گیری های خاصی چنان تایید شده اند که اگر طبق این روال استاندارد از آن استفاده شود می توان سایز هایی کاملا مغایر با ویژگی های این مدرک تهیه کرد. با توجه به اینکه موارد ذکر شده در ایزو 3635 می تواند به راحتی اندازه بدن را تایید کند، پیروی از دستورالعمل های موجود نیز می تواند یک اندازه گیری ایده عال را برای لباس ها به وجود آورد.

اندازه گیری های انجام شده می تواند به روی اتیکت های محصولات چاپ شود و انتخاب را بدون در نظر رفتن سبک و مد های مختلف برای مصرف کنندگان آسان کند. استاندارد بین المللی ایزو 3635 به عنوان یک سند مرجع در نظر گرفته شده است که برای تایید اندازه لباس مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد استاندارد ISO 3635

این استاندارد ابعاد، کمک می کند تا بتوانید اندازه بدن را تایین کنید و یک روش استاندارد مورد قبول برای اندازه گیری بدن به شما ارائه می دهد. در نتیجه این عمل مجموعه هایی که در زمینه تولید انواع لباس و پوشاک فعالیت دارند می توانند سایز های کاملا استانداردی برای لباس های خود تهیه کنند. اهمیت این موضوع زمانی مشخص میشود که فعالیت هایی غیر حضوری در میان عموم رواج پیدا کند. همانطور که میدانید امروزه فروشگاه های اینترنتی به یکی از بخش های مهم زندگی هر فرد تبدیل شده است.

اگر شما نیز محصولات خود را در یک فروشگاه اینترنتی عرضه می کنید استفاده از اندازه های استاندارد می تواند اهمیت بالایی برای مشتری ها داشته باشد.

علاوه بر این شما می توانید اطلاعات کافی در زمینه سایز بندی را در اختیار خریداران قرار دهید تا به راحتی بتوانند در مدت کوتاهی محصول یا محصولات مورد نیاز خود را در میان تولیدات شما یافت کنند و آن را تهیه کنند.

تعاریف گواهینامه ISO 3635

در سیستم تدوین شده استاندارد گواهینامه ایزو 3635 اندازه گیری ها بر اساس سانتی متر انجام می شود و برای اختصاص مقادیر مناسب یک سری از تعاریف وجود دارد که در ادامه آن ها را آورده ایم.

پیکتوگرام استاندارد

پیکتوگرام یا تصویر نگاشته، انواع نماد های بصری می باشد که در آن با استفاده از تصاویر می توانید معانی و مفهوم هایی را انتقال داد. مدرک ایزو 3635 برای نشان دادن موقعیت های مختلف بر روی بدن از پیکتوگرام استفاده می کند تا درک مفاهیم برای کاربران راحت تر باشد.

پیکتوگرام استاندارد ایزو 3635اندازه گیری های ایزو 3635

اندازه گیری دور سر

برای اندازه گیری دور سر، حداکثر اندازه دور افقی سر در بالای گوش اندازه گیری می شود.

اندازه گیری دور سر

اندازه گیری دور سر با استاندارد ایزو 3635

دور گردن

برای اندازه گیری این قسمت باید از سطح مهره 7 گردنی کمک گرفت و این بخش را اندازه گیری کرد.

اندازه گیری دور گردن

استاندارد ISO 3635دور قفسه سینه

حداکثر دور افقی هنگام تنفس طبیعی در حالت ایستاده و اندازه گیری از روی تیغه های شانه (کتف)، زیر بغل که از طریق سینه اندازه گیری می شود.

موارد ذکر شده در بالا بخشی از مفاد استاندارد ایزو 3635 می باشد. برای بررسی کامل محتوا این گواهی می توانید به وب سایت رسمی ایزو در اینجا مراجعه کنید.

اخذ گواهینامه ایزو 3635

برای دریافت گواهینامه ایزو 3635 می توانید همین حالا با کارشناسان رایان سرت در تماس باشید. مجموعه رایان سرت نماینده و عامل دریافت گواهینامه های بین المللی ایزو ، گواهینامه اچ اس ای و … می باشد و می توانید برای اخذ ISO 3635 و یا در زمینه های مشابه از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.