گواهینامه IMS

گواهینامه IMS که در فارسی با عنوان سیستم مدیریت یکپارچه ترجمه می شود، در واقع ترکیبی از گواهی های ایزو می باشد که در این میان می توان ISO 9001 , ISO 14001 , ISO 45001 را، مشاهده کنید. وقتی یک سازمان بیش از یک استاندارد را برای مدیریت فعالیت های خود انتخاب می کند، به عنوان مدیریت یکپارچه شناخته می شود. در این گونه از سازمان ها دو یا سه مدرک استاندارد با هم ادغام می شود، که باید فعالیت های خود را در مرحله های مختلف طبق دستورالعمل های استاندارد سازی این مدارک انجام دهند.

گواهینامه IMS سیستم مدیریت یکپارچهزمانی که یک سازمان با مدیریت یکپارچه تصمیم به فعالیت کند، باید یک کتابچه برای ادغام استاندارد ها در این سیستم در نظر گرفته شود تا استاندارد های مختلف به درستی با یکدیگر ادغام شوند و بتوان فعالیت مناسبی را برای سیستم به وجود بیاورند. گواهی IMS سیستمی است که کمک می کند مدارک استاندارد سازی در کنار یکدیگر قرار بگیرد و یک سازمان منسجم به وجود بیاید.

استاندارد های گواهینامه IMS

زمانی که صحبت از استاندارد های گواهی IMS می شود، موضوع اصلی ما بر روی سه گواهینامه ISO 9001 و ISO 14001 و گواهینامه ایزو ISO 45001 متمرکز می باشد. سیستم مدیریت یکپارچه تلفیقی از استاندارد های مدیریت کیفیت، استاندارد سیستم زیست محیطی و سیستم ایمنی و بهداشت می باشد که متشکل از استاندارد های موجود در تمام این سیستم های استاندارد سازی است.

دلیل استفاده از گواهینامه IMS، افزایش نیاز به پیاده سازی سیستم های مدیریتی مختلف در برخی از شرکت ها می باشد. برای برطرف کردن این نیاز سازمان استاندارد سازی مدرک IMS را ارائه کرده است که می توانید با استفاده از آن استاندارد های مختلف را با هم ادغام کرده و از آنها برای یک مدیریت منسجم استفاده کنید.

صدور گواهی IMSمزایای صدور گواهی IMS

 • با استفاده از گواهینامه IMS می توانید یک کتابچه جامع و با کیفیت در اختیار داشته باشید که در انجام فعالیت های خود از آن استفاده کنید
 • همچنین شما می توانید الزامات کلیه استاندارد ها را باهم ادغام کنید و سپس از آنها در سیستم کسب و کار خود استفاده کنید
 •  برگزاری جلسات بررسی مشترک، سبب می شود تا به راحتی استاندارد ها را در سیستم خود اجرا کنید بدون اینکه اختلالی در میان آنها به وجود بیاید
 • زمان کمتر برای دریافت گواهینامه های مختلف صرف خواهید کرد و تنها با یک بار تهیه کردن مدارک می توانید چندین استاندارد را دریافت کنید
 • هزینه مقرون به صرفه ای برای شما خواهد داشت (به جای دریافت چندین استاندارد، از یک استاندارد استفاده خواهید کرد)
 • ارائه گزارش حسابرسی مشترک
 • مستندات یکپارچه
 • کاهش تعداد ممیزی ها
 • بهبود اثربخشی و کارایی، برای دستیابی به اهداف و چشم انداز های سازمان

شرایط دریافت سیستم مدیریت یکپارچه (IMS)

برای دریافت مدرک IMS باید ابتدا سیستم مدیریت یکپارچه را در سازمان خود برقرار کنید و یک کتابچه برای راهنمایی و روش های مربوطه ایجاد کنید. در گام دوم باید یک چرخه کامل از حسابرسی داخلی، سیستم مدیریت یکپارچه ارائه دهید. همچنین باید حداقل یک جلسه، بررسی مدیریت در سیستم مدیریتی انجام بگیرد که البته ممکن است این مقدار بیش از یک جلسه نیز طول بکشد.

مدرک IMS چیست پس از آن قوانین تنظیم شده و تغییرات مورد نیاز به کارفرما اعلام می شود تا بتواند آنها را به حالت اجرا در بیاورد و آماده برای دریافت گواهی IMS شود. به صورت کلی الزامات دریافت IMS نیز مانند بسیاری از گواهینامه های ایزو می باشد که با یکدیگر ترکیب شده اند و برخی از موارد آن کاهش یا افزایش پیدا کرده.

صدور گواهی سیستم مدیریت یکپارچه IMS

 1. ارسال درخواست مشتری و یا سازمان برای رایان سرت (شما می توانید در مورد این گواهی مشاور رایگان از رایان سرت دریافت کنید)
 2. ارائه پیشنهاد از طرف کارشناسان رایان سرت
 3.  پذیرش پیشنهاد ها و عقد قرارداد بین رایان سرت و سازمان متقاضی دریافت IMS
 4. انجام ممیزی های مرحله اول و دوم
 5. تصمیم گیری برای صدور و یا عدم صدور مدرک IMS
 6. صدور گواهینامه تایید با اتمام موفقیت آمیز فرایند حسابرسی مرحله اول
 7. اعتبار گواهی تایید شده (به مدت 3 سال از تاریخ صدور به شرط انجام ممیزی های سالانه)
 8. فرایند بازرسی مجدد قبل از انقضا

برای دریافت گواهینامه IMS از رایان سرت می توانید همین حالا با شماره 24 ساعته 09120616580 در تماس باشید تا مشاوران ما شرایط  و مدارک مورد نیاز برای دریافت این گواهی را برای شما شرح دهند.